ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6684478
*
nr 668 4478
Spegel
Ek, höjd: 123
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2010
kl 19:13:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 11:52:04
1
200 kr
21/11 21:58:23
2
150 kr
21/11 21:59:17
2
250 kr
21/11 22:32:40
1
300 kr
22/11 07:20:19
2
350 kr
22/11 10:53:23
3
600 kr
22/11 10:56:11
4
500 kr
22/11 10:56:36
4
600 kr
22/11 10:57:28
4
650 kr
22/11 16:00:43
5
700 kr
22/11 17:40:25
2
Vinnande bud
22/11 19:12:58
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 668 4478
Spegel
Ek, höjd: 123
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 11:52:04 | 1 | 200 kr |
21/11 21:58:23 | 2 | 150 kr |
21/11 21:59:17 | 2 | 250 kr |
21/11 22:32:40 | 1 | 300 kr |
22/11 07:20:19 | 2 | 350 kr |
22/11 10:53:23 | 3 | 600 kr |
22/11 10:56:11 | 4 | 500 kr |
22/11 10:56:36 | 4 | 600 kr |
22/11 10:57:28 | 4 | 650 kr |
22/11 16:00:43 | 5 | 700 kr |
22/11 17:40:25 | 2 | Vinnande bud |
22/11 19:12:58 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02